مقالات تجهیزات آرایشگاهی

تجهیزات آرایشگاه – آرایشگاه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

 آرایشگاه خوب چه ویژیگی های دارد ؟

بعضی از ما سال هاست که به یک آرایشگاه اعتماد کرده ایم و برای آرایش صورت و موها همیشه به آن سالن می رویم. پیش می آید که آرایشگر شما به سالن دیگری می رود و یا شما از محله قدیم خود نقل مکان می کنید. در این صورت باید به دنبال آرایشگاه جدیدی باشید که بتوانید به آن اعتماد نمایید.

در این بخش ۱۰ نکته که به شما در انتخاب یک آرایشگاه خوب کمک می کند آورده شده است.

1- از دوستانتان بپرسید

اگر مدل موی دوست یا همکاری را مورد ستایش قرار می دهید حتماً از او نام و نشانی آرایشگاه و آرایشگرش را بپرسید. هیچ چیزی بهتر از پیشنهادات دوستان نیست. وقتی این پیشنهادات ثمره خوبی خواهد داشت که جنس و مدل موی شما به موی پیشنهاد دهنده نزدیک باشد.

2-سالن های زیبایی اطراف را بررسی کنید

البته که مکان آنقدرها هم اهمیت ندارد اما چه بهتر که سالنی را برگزینید که موقعیت مکانی خوبی نسبت به محل زندگی شما یا محل کارتان داشته باشد. در حالی که از معابر می گذرید آرایشگاه ها را شناسایی کنید. به آن ها سری بزنید، ببینید چقدر مشتری مدارند، نحوه خوش آمد گوییشان چگونه است؟ آیا با مشتریان دیگر به درستی رفتار می کنند؟

3-با آن ها تماس بگیرید!

به آرایشگاه هایی که از ظاهر و نحوه برخوردشان خوشتان آمده زنگ بزنید. توجه داشته باشید که آرایشگاه های حرفه ای به نحوه صحبت تلفنی اهمیت خاصی می دهد. شما را هیچوقت دستپاچه نمی کند و به شما حتماً وقت قبلی برای مشاوره رایگان می دهد. از منشی بخواهید که با توجه به موهایتان آرایشگر مناسب شما را معرفی کند و به شما وقت مشاوره دهد.

4 – وقت مشاوره بگیرید.

در صورت امکان وقت مشاوره بگیرید و راجع به ایده های خود در مورد موهایتان با او صحبت کنید و به پیشنهادات او خوب گوش دهید. حتماً از او بخواهید که متناسب با جنس و حالت فعلی موی شما به شما پیشنهادات خاص بدهد. حتی اگر خود ایده های خوبی دارید یک آرایشگر خوب باید قابلیت انتخاب بهترین مدلی که به شما بیاید را داشته باشد.

5 – از کم شروع کنید

حتی اگر به آرایشگاهی اعتماد کامل پیدا کردید ابتدا با یک کار کوچک روی ناخن ها یا موها شروع کنید. با یک شامپو و سشوار ساده شما می توانید اطلاعات زیادی راجع به سالن کسب کنید. در حالیکه خود در بین مشتریان هستید و کیفیت خدمات را چک می کنید می توانید با آرایشگرها و دیگر مشتریان صحبت کنید و ارزیابی بهتری داشته باشید. چگونه با شما رفتار شد؟ آیا این تجربه برای شما لذت بخش بود؟ آیا حاضرید باز هم به همان سالن بروید؟

6 – از روی قیمت ها نتیجه گیری نکنید

درست است شما باید بدانید که آیا توانایی پرداخت هزینه های چنین آرایشگاهی را دارید یا نه اما در مورد سالنی که همواره با دادن پیشنهادات تخفیف طولانی مدت به دنبال نگه داشتن مشتریان است قدری تأمل کنید. گرچه این موضوع در آرایشگاه های نوپا امری عادی است اما آرایشگاه های شناخته شده و خوب بدون انجام اینگونه تبلیغات در تمام ماه ها مشتری های خود را در سالن خود نگه می دارند.

7 – نکته بین باشید

استایلی که می خواهید داشته باشید را ملاک قرار دهید و ایده های خود را با نمونه کارهای آن سالن مقایسه کنید. به دکور و نظافت سالن اهمیت دهید. به لباس آرایشگرها و نحوه ی برخورد مدیر سالن دقت کنید. آدرس سایت آن آرایشگاه را بگیرید و سایت آن را مطالعه نمایید. وب سایت از ابزارهای مهم کسب اعتماد می باشد. معتبر بودن سایت نشان دهنده معتبر بودن آرایشگاه است.

8 – از تعویض نترسید!

ممکن است از بین سالن های زیبایی زیادی آرایشگاهی را برگزینید و پس از استفاده از چندی از خدمات آن رضایت کامل شما کسب نشود. نگران نباشید وقت آن رسیده ایت که سالن خود را عوض کنید. بعضی وقت ها شما ایده های جدیدی دارید اما هر بار آرایشگر شما همان ایده های قبلی را به شما پیشنهاد می کند. پس از امتحان کردن سالن های متفاوت واهمه نداشته باشید.

9 – وفادار باشید

اگر استایل خاصی مد نظرتان است و فکر می کنید باید به یکی از آرایشگاه های معروف بالا شهر یا شهری بزرگتر بروید و آن ها برای شما معجزه می کنند سخت در اشتباهید. قطعاً مدلی که به شما بیاید مدلی است که با جنس مو و مدل صورت و از همه مهم تر با شخصیت شما متناسب باشد. آرایشگری که شما را برای اولین بار می بیند، هر چقدر هم که حرفه ای باشد، شناخت دقیقی از شخصیت شما ندارد. پس اگر مشکلی با آرایشگر قبلی خود ندارید به او وفادار باشید و کسی را ترجیح دهید که شما را به خوبی می شناسد.

10- نقش خود را به خوبی ایفا کنید

هر سالن زیبایی یا آرایشگاهی را که انتخاب می کنید، به آن ها کمک کنید تا بتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند و آن ها را ناعادلانه مورد قضاوت قرار ندهید. اگر دیر سر قرار خود ظاهر شوید و برای رفتن هم عجله داشته باشید مسلماً نتیجه خوبی نخواهید گرفت. برای آرایشگر خود عکسی از مدلی که می خواهید را ببرید و با او خیلی شفاف راجع به چیزی که می خواهید صحبت کنید. اما قدری هم واقع بین باشید. محدودیت های موهای خود را بدانید. آرایشگر معجزه گر نیست. آرایشگر خوب می تواند ظاهر شما را به بهترین شکلی که تا به حال بوده تبدیل کند اما نمی تواند از شما یک مدل بسازد. پس توقعاتی معقول داشته باشید.

جهت مشاهد کلیه تجهیزات کلیک نمایید.

جهت مشاهده صندلی های برقی کلیک نمایید.

جهت مشاهده صندلی های میکاپ جک پدالی کلیک نمایید.

جهت مشاهده صندلی های کوتاهی-رنگ-براشینگ  کلیک نمایید.

جهت مشاهده صندلی های سرشور کلیک نمایید.

جهت مشاهده تخت های پوست-ماساژ-اپیلاسیون کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.